Łatka

Odeszła 24.01.2018 roku.

----------------------------------

Historia Łatki:

Łatka jest psem lekko wylękniony, który szuka oparcia w człowieku, choć początkowo jest nieufna. Bardzo szybko jednak się przekonuje do kobiet i wybiera sobie osobę, która ma być jej wsparciem w lęku… nie opuszcza tej osoby na krok. Do mężczyzn potrzebuje troszkę więcej czasu. Dobrze dogaduje się z psami, najlepiej by było jakby w domu tymczasowym lub stałym był już zrównoważony pies, w którym Łatka by miała oparcie.
Na czym polegają lęki Łatki? Bardzo się boi, że zostanie zupełnie sama, boi się nowych rzeczy, które stopniowo musi poznać. W obecnym domu tymczasowym sama obawia się wyjścia na podwórko, gdy psy z nią idą jak najbardziej Łatka drepcze na podwórko razem z nimi.
Drugi pies niewątpliwie pomoże jej poznać psi świat i zachowania, pomoże jej stać się zrównoważonym psem, jednak nie jest to warunek konieczny… spokojna osoba także da radę
Jest psem, który musi wiedzieć co się dzieje w domu, gdzie są domownicy.
Ma dopiero około 8 miesięcy, a już troszkę przeszła, przez co potrzeba z nią trochę popracować… Jednak najbardziej istotną rzeczą dla Łatki w tym momencie jest stabilizacja i bezpieczeństwo… Potrzebuje czasu, żeby przystosować się do nowych osób i sytuacji, pierwsze dni w obecnym domu tymczasowym suczka czuwała, obawiała się zasnąć głębokim snem, potrafiła usypiać na siedząco.
Niestety aktualny dom tymczasowy nie może dłużej opiekować się małą, dlatego pilnie musimy jej znaleźć nowy dom stały lub tymczasowy!
Łatka jest wesołą, rezolutną suczką, która lubi się bawić… Jest posłuszna i karna, gdy przekona się do człowieka okazuje się przeogromnym pieszczochem, typ kanapowca. Jest małą i drobną suczką, ale na długich łapkach. Waży około 12 kg. W domu zachowuje czystość, potrafi chodzić na smyczy.