Sara

 
Sara uratowana została w ostatniej chwili, sama skóra i kości. Krew była tak gęsta, że ledwie udało się pobrać 2 krople do badania morfologicznego. W dniu odbioru ważyła zaledwie 22 kg.
Sara jest dużym, przyjaznym psiakiem. Obecnie waży 32 kg, a jej docelowa waga będzie wynosić około 40 kg. Uwielbia być blisko swojej opiekunki. Jest pozytywnie nastawiona do wszystkich, z każdym chętnie się przywita. Nie zdaje sobie sprawy ze swojej wielkości i niejednokrotnie staje łapą na stopy czy opiera się o nogi opiekuna.
Pewniej czuje się przy psach podobnej wielkości.
Ma ok. 3 lata.
Idealnie utrzymuje czystość w domu. Na spacerach uczy się chodzenia na luźnej smyczy. Grzecznie wsiada do samochodu i obserwuje co dzieje się za oknem.
Sara potrzebuje opiekuna, który poświęci jej czas i będzie z nią pracował. Jest w typie wyżła, więc potrzebuje dużo aktywności ruchowej.
Czeka ją operacja korekty powieki dolnej (głodzenie spowodowało znaczny ubytek tkanki tłuszczowej w dolej powiece, co powoduje podrażnianie gałki ocznej i nadmierne ropienie) oraz kastracja.
Szukamy domu, który w pełni rozumie potrzeby dużego psa, zapewni odpowiednią ilość ruchu i pełnowartościowe wyżywienie. Sara jest psem po przejściach, obecnie nie wykazuje niepokojących sygnałów, lecz może to dopiero nastąpić. Przyszły opiekun musi być na to przygotowany.
 
 
tel. 696980005