Żabka i szczeniaki

Żabka i szczeniaki

Pilnie potrzebne puszeczki Royal Canin Recovery dla chorego szczeniaka! Prosimy o pomoc!

Warunki w których żyła Żabka wraz ze swoimi dziećmi tak naprawdę ciężko jest opisać…

Stary, rozpadający się budynek gospodarczy, który był usłany śmieciami i odchodami. Szczeniaki powiła w kawałku miejsca gdzie rozłożona była słoma, a w około nich istne wysypisko śmieci. Suczka wraz z siedmiorgiem szczeniąt została zabrana w trybie interwencyjnym.

Szczeniaki były tak niesamowicie zarobaczone, że walczyliśmy o życie najmniejszej z miotu, póki co sytuacja jest w miarę stabilna. Malutka wymiotowała robakami, miała duszności prawdopodobnie dlatego, że ogromna ilość pasożytów uciskała jej płuca. Nie wiadomo czy pasożyty nie zrobiły jej spustoszenia w płucach. Malutka kaszle, dostawała kroplówki i witaminy, teraz dostaje antybiotyki, leki przeciwbólowe i przeciwzapalne oraz syrop. Jest coraz lepiej, w sobotę czeka ją kontrola.

Wszystkie szczeniaki wraz z mamą zostały odpchlone i odrobaczone. Maluchy miały jeszcze problemy z oczkami, dostawały kropelki z antybiotykiem.

Maluchy mają około 5,5 tygodnia jeszcze około 2 tygodni powinny być z matką, jednak już szukamy dla nich domów, do których będą mogły iść po pierwszym szczepieniu. Prawdopodobnie wyrosną na małe psy. Są dwie suczki i 5 psów.

Szukamy także domu dla Żabki, ma około 2 lat. Aktualnie waży 7 kg, jednak jest wychudzona. Jest wesołą suczką, otwartą do ludzi.

Bardzo prosimy o pomoc finansową na leczenie i profilaktykę, suczki oraz szczeniaków. Utrzymanie takiej gromadki to bardzo duże koszty.

Nie wiadomo ile wyniesie leczenie malutkiej, same pierwsze szczepienie szczeniąt to koszt około 350 zł, plus suczki około 80 zł, sterylizacja Żabki to koszt 250 zł, do tego dochodzą koszty podkładów, dobrej karmy, itp.
Chory szczeniak jest dokarmiany wysokokalorycznym mlekiem – Royal Canin Convalescence Support, powinna być jednak przestawiona już całkowicie na stały pokarm – jeżeli ktoś mógłby podarować puszki Royal Canin Recovery (pakiet 12 puszeczek kosztuje ponad 100 zł!), podkłady higieniczne czy inne puszki dobrej jakości dla pozostałych maluchów i matki będziemy bardzo wdzięczni!

Tel. 608 734 136