Wiele osób wie, ze wskazane jest regularne wykonywanie badań krwi. Jak mówią specjaliści, takie badania warto robić, co najmniej raz do roku, najczęściej jednak są to badania bardzo ogólne. Owszem, mają sens, aby jednak badania krwi miały lepszy efekt, nie należy wykonywać tylko tych podstawowych. Rozszerzone pozwolą nam dowiedzieć się, jak dobre jest nasze zdrowie.

Nie każdy wie, ze rozszerzone wyniki krwi, to ściąga, dzięki której można powiedzieć wiele o organizmie i działaniu jego konkretnych organów. Parametr GGTP określić może czy coś złego dzieje się z wątrobą, EGFR i GFR określa, czy coś złego dzieje się z nerkami ? nieodpowiednie wskaźniki jednego i drugiego powinny skłonić do wizyt u specjalisty.

Oprócz wspomnianych wskaźników, z krwi można wyczytać dużo więcej. Określić poziom poszczególnych pierwiastków, zbadać czy pacjent ma anemię lub początki innych chorób.

Warto regularnie badać krew ? badanie nie jest skomplikowane, nie licząc drobnego ukłucia, nie jest też bolesne. Medycyna jest na wysokim poziomie i z takich wyników można wywnioskować naprawdę niemało. Warto się badać.