W życiu często napotykamy przeszkody, które wydają się nie do przejścia. Czasem dotyka to nas, a czasem osób bardzo nam bliskich. Nie ulega wątpliwości, że jedną z największych tragedii jest moment, w którym osoba nam bliska, zachoruje na nieuleczaną chorobę.

Jak pomóc takiej osobie? Czy są w ogóle sposoby pomocy osobie, której zdrowie niszczeje z każdym dniem? Oczywiście, że są. Przede wszystkim nie możemy pozwolić się takiej osobie poddać. Medycyna rozwija się z każdym dniem, często wchodzące na rynek, eksperymentalne leki bądź metody leczenia mogą okazać się tymi przełomowymi. Musimy pokazać takiej osobie, że sami wierzymy w to, że może ona wyzdrowieć. Nic nam nie da dołowanie się oraz smucenie, ponieważ osoba chora zaraz to zauważy.

Medycyna oraz psychologia przedstawia wiele sposobów, na które możemy pomóc takiej osoby. Najważniejszym aspektem jest nasze nastawienie, ponieważ tylko my, jako najbliższe osoby, jesteśmy w stanie pomóc. Osoba chora rzadko wierzy lekarzom, ciężko jej również zaufać psychologowi, więc postarajmy się o to, żeby ufała chociaż nam.