Często w lecie nie możemy się cieszyć w pełni wypoczynkiem i czasem wolnym. Usiłujemy się odprężyć, w końcu jest to nasze upragnione wolne, jednak coś psuje nam nastrój i dobre samopoczucie. Jak sobie z tym radzić?

Płeć żeńska ma szczególną skłonność do łapania chorób układu moczowego. Takie kobiece problemy najczęściej pojawiają się latem, gdy np. po kąpieli w morzu czy jeziorze siedzimy w mokrym kostiumie kąpielowym na zimnym piasku. Wtedy najłatwiej o zakażenie pęcherza, gdyż w połączeniu ze spadkiem odporności (chłodne podłoże i mokry kostium), bakterie mają prostą drogę do rozwoju w naszym organizmie. Zakażenia te potrafią potem przez długi czas uprzykrzać kobiecie życie i ujmować komfortu na co dzień. Jak sobie poradzić z taką chorobą? Przede wszystkim należy spożywać dużo płynów, najlepiej kwaśnych, by porządnie przeczyścić układ moczowy, ponadto należy unikać wychładzania organizmu.

Zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć, więc w trosce o komfort i swoje zdrowie, każda kobieta powinna odwiedzać gabinet ginekologiczny co najmniej raz na pół roku.