Przeziębienie. Normalne w okresie jesienno – zimowym, wcale nie rzadkie w okresie letnim, pozornie jest proste do wyleczenia. Owszem, tak jest w większości przypadków, jednak dla własnego bezpieczeństwa, warto leczyć się z przeziębienia z pomocą lekarza. To on wie, jak zadbać o nasze zdrowie i jak leczyć takie schorzenia.

W sklepach oczywiście można znaleźć szereg popularnych preparatów na przeziębienie. Większość z nich działa tylko jednak na objawy. łagodzi je, nie lecząc podstawowego schorzenia, co więcej, lecząc się samodzielnie, nie wiemy konkretnie jakie ono jest. Grypa? Zapalenie oskrzeli? Zwykłe przeziębienie? Medycyna to nie nasza domena. Jako amatorzy nie musimy wiedzieć wszystkiego, dlatego zamiast eksperymentować, lepiej udać się do lekarza, niech sprawdzi, co nam dolega.

Badanie u lekarza pozwoli potwierdzić lub wykluczyć grypę, lekarz określi jaki jest stan płuc, oskrzeli i wdroży odpowiednie leczenie. Może być to leczenie antybiotykiem, ale nie musi. Odpowiednie leczenie pozwoli nam szybciej pozbyć się uciążliwego problemu przeziębienia. Warto o tym pamiętać.