Dbanie o zęby jest szczególnie ważne w okresie dojrzewania. To właśnie wtedy zęby zaczynają rosnąć i na miejscu mleczaków pojawiają się te stałe. Jak więc rodzice mogą zadbać o uzębienie swoich pociech?

Po pierwsze, o zęby dzieci należy dbać już w początkowym okresie życia młodego człowieka. Wyrastające zęby mogą bowiem sprawiać ogromny ból maluchom, dlatego warto go nieco uśmierzyć. W tym celu wystarczy zakupić specjalne, miękkie zabawki-gryzaki. Najlepiej wręczyć je dziecku, a ono samo na pewno będzie wiedzieć, jak z nich skorzystać. Później, gdy maluchowi urosną już pierwsze ząbki, trzeba odwiedzić z nim dentystę. Stomatolog oceni, czy zęby rozwijają się i rosną prawidłowo i jaki jest ich stan. A im szybciej zacznie się chodzić z maluchem do dentysty, tym szybciej przekona się on, że w wizytach u lekarzy nie ma nic strasznego.

Można więc zadbać o zęby swoich pociech na wiele, różnych sposobów. Zdecydowanie warto to zrobić, aby w dalszym życiu maluchy nie musiały zmagać się z chorobami zębów.