Każdego roku na wiosnę i przed sezonem letnim zwiększa się ilość osób, które postanawiają zadbać o swoją sylwetkę i zrzucić zbędne kilogramy. Każdy ma jakieś swoje sprawdzone metody na odchudzanie. Jedni zrzucają zbędne kilogramy na siłowni, inni biegają, jeżdżą na rowerze. Najlepsze efekty można uzyskać łącząc aktywność fizyczną, dobre suplementy diety i odpowiednie odżywianie. Na rynku jest dużo różnych suplementów wspomagających odchudzanie.

Tabletki calominal, znane z reklamy telewizyjnej, należą do wyrobów medycznych, które oprócz kontrolowania wagi ciała, leczenia nadwagi, korzystnie zmniejszają przyswajanie cholesterolu.
Calominal należy przyjmować dwa razy dziennie do głównych posiłków. Należy także pamiętać, aby podczas zażywania tabletek spożywać przynajmniej jeden posiłek, który zawiera wysokowartościowe tłuszcze i oleje, tak, aby pokryć dzienne zapotrzebowanie organizmu na witaminy i kwasy tłuszczowe. Również trzeba pić duże ilości płynów, najlepiej wody niegazowanej. Jedno opakowanie calominalu wystarcza na około dwa tygodnie stosowania.