Laserowa korekcja wzroku to zabieg stosowany już od wielu, z roku na rok coraz popularniejszy. Czy jest to szansa na całkowite wyleczenie wady wzroku, a może jedynie na poprawienie ostrości widzenia chociażby na krótki okres czasu. Przyjrzyjmy się bliżej temu zabiegowi.

O zabiegu

Laserowa korekcja wzroku pozwala na całkowite wyeliminowanie z naszego życia okularów i soczewek. Po nim nasz wzrok staje się zupełnie inny. Zabieg trwa kilka minut i jest całkowicie bezbolesny. Stosowane jest tu znieczulenie miejscowe poprzez wprowadzenie znieczulających kropli do oczu. Dzięki temu w niedługim czasie po zabiegu możemy wrócić do domu. Zapewnia krótki okres rekonwalescencji, a co za tym idzie szybki powrót do aktywnego życia. Po zabiegu występuje małe ryzyko wystąpienia powikłań. Promień lasera spłaszcza bądź uwypukla rogówkę w zależności od rodzaju wady. Nad precyzją komputerowego lasera czuwa lekarz okulista. Możliwość przeprowadzenia takiego zabiegu uzależniona jest od grubości rogówki i promienia jej krzywizny.
Kto nie może poddać się takiemu zabiegowi??

Niestety ten sposób leczenie nie obejmuje osób ze starczowzrocznością. W przypadku tej choroby soczewka traci elastyczność, a oko traci zdolność dobrego widzenia zarówno z bliska jak i z daleka. Dlatego w przypadku osób po 40. roku życia występuje przymus noszenia okularów, bądź soczewek kontaktowych.