Zdrowie lubi naturalną żywność pełną witamin i minerałów, ruch na świeżym powietrzu, sen, wypoczynek w gronie rodziny oraz przyjaciół i wizyty u lekarza w razie, gdy ciało cierpi.
Jest jednak coś, o czym łatwo się zapomina, bo bliskie ciału jak koszula. Co zatem może wpłynąć niekorzystnie na nasze zdrowie? Nasz własny dom. Miejsce zamieszkania.
Jeżeli mieszkamy przy trasie szybkiego ruchu, nie dziwmy się częstym alergiom i przeziębieniom. Udowodniono, że spaliny zawierają substancje mogące przyczyniać się do wzrostu zachorowań szczególnie na choroby układu oddechowego, a także na raka. Problemem może też być hałas, który często otacza nas w mieście, nie pozwalając porządnie się wyspać i szkodząc na słuch. Inny poważna kwestia to pole elektromagnetyczne rozmaitych urządzeń, w tym telefonów komórkowych. Medycyna dopiero przygląda się temu zjawisku, jednak już wiadomo: nasze zdrowie może ucierpieć w nienaturalnym polu elektromagnetycznym.
Zdrowiu mogą zaszkodzić także sąsiedzi, a nawet domownicy, o ile ich zachowanie jest dla nas przyczyną utrapień i permanentnego stresu.

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.